Jste zde: SoliCAD.com Novinky progeCAD Professional Novinky Vychází nová verze programu progeCAD 2025 EN

Vychází nová verze programu progeCAD 2025 EN

Byla vydána nová verze progeCAD 2024 EN. Je založena na novém enginu IntelliCAD 12.1 a nabízí jako hlavní novinky pokročilé bloky, nový architektonický modul 3D AEC a extrahování dat z bloků a dalších prvků DWG výkresů.

Zde je popis těchto hlavních novinek.

Pokročilé bloky (neboli dynamické bloky).

K vytvoření a úpravě pokročilých bloků pomocí parametrů, akcí a stavů viditelnosti, jako je to u dynamických bloků AutoCAD®, použijte příkaz Editor bloků.

Editor bloků můžete použít k úpravě jakékoli reference bloku a také ji udělat parametrickou velikostí a tvarem. Kontextová záložka obsahuje funkce pro kombinování speciálních úchopů a akcí, jako je posun, měřítko, protažení, rotace, pole nebo zrcadlení. Například můžete vytvořit pokročilý blok, který bude dynamicky měnit velikost pomocí úchopu pro protažení.

Můžete také vytvářet pokročilé bloky s různými stavy prvků, které jsou skryté nebo zobrazené. To například umožňuje použít pouze jeden blok k zobrazení různých možností.

Jeden pokročilý blok může nahradit mnoho bloků. Kombinace více úchopů a akcí umožňuje vytvořit mnohem chytřejší bloky. Jeden vlastní blok může vyměnit desítky bloků, které v současné době používáte, a proto může výrazně zvýšit Vaši produktivitu.

Převod dynamických bloků na pokročilé bloky

Můžete použít dynamické bloky vytvořené v AutoCAD® tak, jak jsou. Budou si udržovat svoji inteligenci i parametry v progeCADu. Pokud upravíte (upravit definici bloku) existující dynamický blok AutoCAD®, bude automaticky převeden do pokročilého bloku.

Dynamické bloky vs. pokročilé bloky

progeCAD čte a používá dynamické bloky AutoCAD stejně jako AutoCAD®. Když s Vámi někdo sdílí dynamické bloky vytvořené v AutoCAD®, lze je použít uvnitř progeCADu se stejnou sadou interaktivních funkcí, včetně úpravy jejich tvaru, velikosti a konfigurace. Po provedení interaktivních změn a uložení výkresu v progeCADu, jsou bloky stále považovány za dynamické bloky AutoCAD®. Pokud však chcete upravit dynamický blok AutoCAD® pomocí Editoru bloků v progeCADu, bude blok převeden na pokročilý blok.

Pokročilé bloky vytvořené v progeCADu mohou číst jiné CAD programy, například AutoCAD®, ale pouze jako jednoduché bloky. Když je jeden z pokročilých bloků progeCADu upraven v jiném CAD programu, ztrácí interaktivitu, která byla specifikována v progeCAD. Naštěstí můžete upravit celý zbytek výkresu s jiným CAD programem bez přerušení interaktivity pokročilých bloků. Pokud chcete upravit pokročilé bloky progeCADu pomocí editoru bloků AutoCAD, je nutné předefinovat uchopy a akce od nuly.

Nový architektonický modul 3D AEC.

Kompatibilní s objekty AutoCAD®AEC. Nový balíček AEC Vám umožňuje nakreslit 3D architektonické prvky ve dvourozměrném pohledu v půdorysu a využívá výhody celé série nových příkazů pro architektonické styly. Nakreslené entity jsou nyní specifické prvky AEC upravitelné a konfigurovatelné prostřednictvím správy stylů. Ve výchozím nastavení nahrazuje naši předchozí architektonickou nadstavbu Easyarch, který zůstává stále k dispozici a lze jej aktivovat pomocí proměnná AECMODE.

Hlavní funkce:

DATAEXTRACTION (Extrahovat data).

Nové funkce a schopnosti vytvářet dynamické tabulky uvnitř výkresu, které lze aktualizovat na základě změn na výkrese.

Nové funkce DataExtraction:

Na všechny změny v progeCAD 2025 se můžete podívat v tomto dokumentu.

progeCAD 2025 je ke stažení ZDE.

Autor: Viktor Černý
Email: viktor.cerny@solicad.com
Telefon: +420 790 323 909