Jste zde: SoliCAD.com Novinky progeCAD Professional Novinky Teleskop Discovery navržený v progeCADu

Teleskop Discovery navržený v progeCADu

Discovery Channel Telescope je projektem americké observatoře Lowell Observatory, největší soukromé neziskové instituce zaměřené na astronomický vývoj. Je to jedna z nejstarších observatoří ve Spojených státech, byla založena v roce 1894. Za celou dobu působení se podílela na několika významných astronomických výzkumech. Na projektu teleskopu observatoř spolupracuje se světovou mediální společností Discovery Communications Inc.

Teleskop se nachází na místě zvaném "Happy Jack", přibližně 40 mil jihovýchodně od Flagstaffu v Arizoně. Teleskop významně přispěje k urychlení astronomického výzkumu.

Konstrukce teleskopu začala v roce 2005 a předpokládané ukončení a případné první vědecké operace se datují na rok 2012.

Techničtí inženýři se v této fázi projektu zavázali k precizní konstrukční práci, která vyžaduje plnohodnotný, výkonný a spolehlivý CAD software.

Po prozkoumání různých možností CAD softwarů s ohledem na výkon, cenu, uživatelské prostředí a technickou podporu byl progeCAD Professional vybrán jako nejlepší varianta. Inženýři a technický personál projektu potvrdili, že progeCAD přináší vysoce spolehlivý výkon díky zajištěné jednoduchosti a rychlosti konstrukční práce.

Lowell Observatory plánuje nadále užívat progeCAD Professional k podpoře dlouhodobých operací teleskopu.

Autor článku: Bc. Bronislav Gabryš ml., technická podpora progeCAD
e-mail: bronislav.gabrys@solicad.com
tel.: +420 720 356 566

Autor: Bronislav Gabryš ml.
Email: bronislav.gabrys@solicad.com
Telefon: +420 720 356 566