Jste zde: SoliCAD.com Produkty Robotický Software SprutCAM Robot Popis produktu SprutCAM Robot

SprutCAM Robot

SprutCAM Robot - jednotné prostředí pro offline programování průmyslových robotů.
Efektivní řešení robotického obrábění pro rychlé vytváření složitých 3D pohybů bez kolizí v nativních 6-ti nebo více osých kódech. 

SprutCAM Robot umožňuje přenesení zdlouhavého procesu programování nezatížených robotů z dílny přímo do osobního počítače. Práce se tak stává mnohem jednodušší a efektivnější.

Nabízí širokou škálu operací pro 3-5 osé frézování, odjehlení, stříhání, řezání, svařování a další.

SprutCAM Robot podporuje programování robotů Fanuc, Kuka, Stäubli, Yaskawa Motoman, Toshiba, Mitsubishi, Nachi, ABB a mnoho dalších.

Hlavní výhody a přínosy:

 Generování dráhy nástroje

Obráběcí dráhy pro průmyslové roboty jsou generovány použitím všech obráběcích strategií, používaných pro klasické NC nebo CNC stroje, se započítáním specifické kinematiky robotů.

K dispozici je rozsáhlá škála strategií drah nástroje pracujících přímo s 3D modely dílů a obrobků:

Knihovna

SprutCAM Robot má knihovnu robotů následujících výrobců: Stäubli, KUKA, Fanuc, ABB a Motoman. Dle potřeby je možné vytvořit jakýkoliv typ robota i včetně přídavného zařízení např. vřetene, laserové hlavy, atd.
Aplikace MachineMaker umožňuje uživateli nezávisle tvořit kinematické 3D modely průmyslových robotů jakékoliv složitosti a jejich připojení k existující knihovně.

Typy práce

SprutCAM Robot nabízí možnost vytváření řídících programů pro 2,5D až 5D frézováníořezávání složitě tvarovaných součástí; svařování; vrtání; gravírování; laserové, plasmové nebo hydroabrazivní řezání dílů.

Pozice robota

Programování robota ve SprutCAM Robot můžeme provádět v různých prostorových pozicích: vertikálně, horizontálně, inverzně nebo v jakékoliv pozici uvnitř robotické buňky (na podlaze/stropě/stěně/podstavci).

Simulace obrábění

V procesu vývoje řídícího programu se provádí kontrola simulací obrábění, která umožňuje detekovat přímo při vývoji řídícího programu různé typy problémů, jako jsou kolize, překročení dovolených limit kloubů robota – pohyb mimo toleranční zóny kloubů robota, oblasti singularit a to jak při obrábění, tak při i přejezdech, pro pracovní rychlosti a zrychlené pohyby.

Simulace obrábění funkcemi SprutCAM:

Postprocesory

Generovaná CLData jsou konvertovaná do nativních příkazových kódů postprocesorem. Mnoho posprocesorů od všech hlavních značek výrobců robotů jsou již připraveny k použití.
Vestavěný generátor postprocesorů umožňuje vyvíjet, editovat a nastavovat postprocesory pro řídící systémy jakéhokoliv výrobce, nezávisle na počtu os podílejících se na obrábění.

Dodatečné osy

SprutCAM Robot umožňuje programování přídavných os jako jsou: otočné stoly a lineární vedení.
To umožňuje obrábění např. dlouhých dílů nebo následné obrábění několika dílů, umístěných v pracovním prostoru robotické buňky.
Výpočet ovládacího programu se provádí na základě lineárních os a os polohovacích zařízení v pracovním prostoru robota.