Jste zde: SoliCAD.com Novinky Visual Components Novinky Robotické 3D simulace

Robotické 3D simulace

Visual Components konečně v Čechách a na Slovensku

Dodavatel komplexního CAD/CAM/PLM řešení, společnost SoliCAD uvedla na český a slovenský trh 3D simulační program od finských vývojářů Visual Components. Program Visual Components je dostupný ve čtyřech samostatných verzích tj. 3DRealize, 3DRealize R, 3DSimulate a 3DCreate. Detailní informace o programu Visual Components naleznete na stránce k VisualComponents

Špičková 3D simulace procesů ve výrobních provozech a továrnách

Visual Components, jako přední světový poskytovatel 3D simulačního softwaru, posouvá simulace na nejvyšší úroveň. Simulace v programu Visual Components nabízí výrobcům strojů, systémovým integrátorům i výrobcům z dalších odvětví jednoduchý, rychlý a vysoce efektivní způsob jak připravit a simulovat jejich celkový proces řešení automatizovaných linek, robotických pracovišť a jednoúčelových strojů včetně velkých a složitých továrních dispozic, např. automobilových montážních linek.

Cenově dostupné, výkonné a snadno použitelné simulace

 

Díky Visual Components máte k dispozici simulační nástroje, které jsou cenově dostupné, snadno použitelné, výkonné a především nákladově efektivní. Většina 3D simulačních softwarů je často vázána na nákladné CAD systémy, které vyžadují značné investice a mohou být použity pouze omezenou skupinou kvalifikovaných uživatelů. Visual Components nepotřebuje žádné speciální dovednosti, rozsáhlá školení nebo znalosti programování softwaru, a proto ho můžou snadno používat také procesní inženýři a management výroby. Off-line programovací funkce poskytují velkou flexibilitu, protože umožňují uživateli možnost navrhnout, analyzovat a optimalizovat výrobní procesy. Visual Components umožňuje programovat post-process výrobního cyklu a následně jej odeslat do reálného systému (např. robotické pracoviště, jednoúčelový stroj, ...).

 

Bezproblémový import souborů

 

Informace k výrobním zařízením jsou obsažené v mnoha různých CAD formátech. Konverze originálních informací pro různé CAD formáty byla v minulosti velmi složitá popř. byl požadován drahý konverzní software. Visual Components umožňuje importovat všechny hlavní CAD formáty, což celý proces významně zrychlí a zjednoduší. Hlavní CAD formáty jsou v programu Visual Components podporovány přímo jako nativní data.

Jednoduché sdílení simulačních dispozic pomocí PDF

Vizualizační sada Visual Components umožňuje nastavení celé výrobní haly pomocí plug and play komponentních modelů ze snadno přístupných komponentních knihoven. To umožňuje simulaci robotiky a toku materiálu a lidských zdrojů na jedné platformě. Sdílení simulací s kýmkoli a kdekoli je jednoduché i díky nové funkci nazvané 3D PDF. Tato funkce využívá globální univerzálnost formátu PDF tak, aby dovolila tvůrcům rychlé a snadné sdílení jejich simulací přes internet a prostřednictvím e-mailu vytvořením 3D PDF pomocí 3DAutomate. Animovaný interaktivní PDF soubor ukazuje plnou dispozici ve 3D a obsahuje pohybové funkce. Uživatel může pracovat s PDF soubory pomocí funkcí, jako je přiblížení a změna zobrazovací perspektivy bez nutnosti zvláštního nebo nákladného 3D prohlížeče.

Vytvořte dokonalejší výrobní proces – ještě před postavením vlastní továrny

S nejvyšší verzí Visual Components - 3D Create - dokonale optimalizujete výrobní proces v předstihu. Vytvořte program, udělejte jeho „post proces“ a pomocí simulace objektivně posoudíte přínos simulačního softwaru ve snížených nákladech na výrobní materiály, optimalizaci využití zařízení a eliminaci slepých výrobních míst. Existuje mnoho způsobů, jak pomocí programu Visual Components můžete realizovat efektivnější a štíhlejší výrobu s optimalizovanými procesy před objednáním prvního stroje.

Šetřete a buďte efektivní s Visual Components

Se simulační sadou Visual Components je snadné simulovat funkce strojů, pracovních buněk a automatizovaných výrobních linek jakéhokoliv rozsahu. Zkoušejte nápady a optimalizujte návrhy bez nutnosti pomoci odborníků na simulace. Můžete zasílat videa dodavatelům, aby viděli, jaké zařízení je od nich vyžadováno pro umístění do nové výrobní dispozice. Ukažte svým zákazníkům i investorům své nápady a návrhy v reálném prostředí. Srovnejte Visual Componets s podobnými simulačními softwary a zjistíte, že Visual Components je mnohem výkonější. Program Visual Components reprezentuje nejvyspělejší, nákladově efektivní simulační software výrobních linek, který je klíčem k budoucnosti globální efektivní a ekonomické výroby.

Poznámka na konec

„Nyní již importujeme hlavní CAD soubory automaticky, bez nutnosti dalších doplňků; to je velká výhoda pro uživatele využívající formáty CATIA, Step, IGES nebo Parasolid.“ Říká Dr. Scott Walter, hlavní technický poradce a zakládající člen Visual Components a také Deneb Robotics (nyní Delmia).

Autor: Michał Plaza
Email: michal.plaza@solicad.com
Telefon: +48 32 440 19 18