Jste zde: SoliCAD.com Novinky Visual Components Novinky Projekt frézovacího robota Stäubli RX 170

Projekt frézovacího robota Stäubli RX 170

Konstrukční kancelář SoliCAD v současnosti připravuje vlastní frézovací pracoviště s robotem Stäubli RX 170, na kterém budou probíhat reálné testy obrábění různých typů materiálů (plast, AL slitiny,  karbon, umělé dřevo).

Realizace proběhne v únoru 2014

Frézovácí vřeteno s výkonem 5,5 kW a otáčky 18.000 ot/min

Pracovní prostor je navržen v rozměrech XYZ (1000, 2000, 1000)

Dosah robota XY (1701, 3200)

Pro digitální návrhy komerčních robotických pracovišť využívámě program Visual Components, který slouží k simulaci automatizovaných systémů ve strojírenské výrobě, lze využít pro návrh frézovacího pracoviště se zvoleným typem robota, návrh umístění robota v pracovní buňce, otestovat reálné dosahy včetně přípravy programů. Tato možnost platí pro roboty Stäubli, KUKA, Fanuc, ABB, Epson a mnoho dalších.


Dále připravujeme osazení robota Stäubli RX 170 laserovou hlavou, kterou budeme schopni dělit materiál o tloušťce 0,6 až 6mm.

Zařízení bude připravené pro zákaznické testy frézování a laserové řezání, optimalizace technologického procesu včetně dodávky zařízení na klíč.

Řízení robota Stäubli bude programováno prostřednictvím programu SprutCAM, pro generování dráhy nástroje a optimalizaci pohybů robota.

Neváhejte nás kontaktovat s 3D návrhem aplikace robotického frézování pro Vaši aplikaci.

 

Robotické laserové pracoviště SoliCAD

  

Robotická buňka SoliCAD

Autor: Michał Plaza
Email: michal.plaza@solicad.com
Telefon: +48 32 440 19 18