Jste zde: SoliCAD.com Novinky Visual Components Novinky Nová verze Visual Components 4.6

Nová verze Visual Components 4.6

Představujeme Vám novou verzi Visual Components 4.6, která staví na pevných základech verze předchozí a poskytuje ještě komplexnější zážitek ze simulace výroby. Mezi novinky patří modul pro propojení simulace s reálnými roboty ABB, vylepšené modelování procesů, export simulace ve formátu FBX, možnost zapnout a vypnout příkazy v programu robotů a další rozšíření.

S verzí 4.6 můžete nyní rychle a spolehlivě testovat a ověřovat své programy s roboty ABB díky novému pluginu pro připojení ABB, který je k dispozici s produktem Visual Components Premium. Uživatelé mají větší kontrolu nad průběhem procesů, protože mohou přepínat volitelné procesy a nastavovat procesům limity návštěv. Toto vylepšené modelování procesů je k dispozici se všemi produkty Visual Components. Rozšířeny jsou také možnosti, jak mohou uživatelé sdílet svou práci. Simulaci lze nyní exportovat do formátu FBX, což uživatelům umožňuje přenášet jejich práci do jiných aplikací, které podporují soubory FBX. Nový exportér do formátu FBX je k dispozici s produktem Visual Components Premium.

Podívejte se na toto krátké video a zjistěte, co je nového ve Visual Components 4.6!

 

Co je nového

Připojení k robotům ABB

Ať už jste zkušený profesionál v oboru robotiky, nebo v něm teprve začínáte, Visual Components 4.6 Vám nabízí skvělý způsob, jak posunout své simulace na vyšší úroveň, protože nyní nabízíme nativní propojení s jednou z nejoblíbenějších značek robotů na světě: ABB.

Nativní propojení s roboty ABB ve Visual Components poskytuje uživatelům cenný nástroj, který lze využít ke zvýšení efektivity a produktivity v široké škále průmyslových odvětví a který pomáhá vizualizovat digitální dvojčata a případy použití virtuálního uvedení do provozu - to vše na jedné platformě.

Připojte své simulace přímo k řídicím jednotkám robotů ABB a ověřte své programy pomocí přesnějších časů cyklů a drah robotů. Můžete také na dálku přesně sledovat výkon svých výrobních systémů a komunikovat a spolupracovat se svými kolegy a zákazníky.

Využijte náš bezplatný postprocesor, který podporuje více programových příkazů, a plynule přeneste své programy do fyzických nebo virtuálních řídicích jednotek robotů ABB.

Konektivita s ABB je k dispozici s aplikací Visual Components Premium. Zjistěte, jak tuto novou funkci používat, na stránce s návody na webu naší Akademie.

Nová vylepšení modelování procesů

Verze Visual Components 4.6 přináší nové možnosti pro návrh složitých výrobních procesů.

Mezi tato vylepšení patří:

Nové možnosti přepínání volitelných procesů a nastavování limitů návštěv dávají uživatelům větší kontrolu nad toky procesů a zlepšují schopnost využívat vyrovnávací buffery (tj. když produkt zůstává mezi procesy, pokud je jiný proces, který musí navštívit, právě obsazen).

Tato nová vylepšení modelování procesů jsou k dispozici ve všech produktech Visual Components. Zjistěte, jak tato nová vylepšení používat ve vlastních procesních tocích, na stránce s návody na webu naší Akademie.

Exportujte své 3D rozvržení a modely do formátu FBX!

S verzí Visual Components 4.6 máte nyní více možností sdílení své práce díky nové funkci: exportéru FBX.

FBX je formát souborů, který se běžně používá v oblasti 3D softwaru. Jedná se o proprietární formát vyvinutý společností Autodesk, který se dočkal širokého rozšíření a je podporován mnoha softwarovými aplikacemi.

Možnost exportovat 3D rozvržení do formátu FBX pomocí aplikace Visual Components umožní uživatelům vizuálně, efektivně a rychle sdílet své nápady, což z něj činí ideální formát pro spolupráci při navrhování. V současné době aplikace Visual Components nepodporuje export animací ve formátu FBX.

Exportér do formátu FBX je k dispozici v aplikaci Visual Components Premium.

Větší kontrola nad příkazy v programech robotů

Nyní je možné povolit nebo zakázat příkazy v programech robotů přímo z uživatelského rozhraní. Díky vylepšenému uživatelskému prostředí mohou uživatelé tyto příkazy snadněji ovládat, aniž by museli psát další kód nebo podmíněné příkazy. Funkce je k dispozici ve všech produktech Visual Components.

 

 

Stavíme na pevných základech

Visual Components 4.6 staví na svých pevných základech a nabízí ještě komplexnější simulaci výroby, která dokáže emulovat širokou škálu případů použití ve výrobě.

Verze 4.6 pokračuje v trendu, který chce pro své uživatele představovat řešení typu "vše v jednom". Ať už jste systémový integrátor, výrobce nebo OEM, Visual Components 4.6 Vám poskytne více nástrojů pro všechny Vaše simulační potřeby. Díky propojení s ABB je Visual Components 4.6 výkonnějším nástrojem pro robotiku a virtuální uvedení do provozu pro testování a validaci - poskytuje vám přesnější časy cyklů, propojení a přenositelnost pro všechny Vaše robotické projekty. Byla přidána další vylepšení, která rozšiřují funkce modelování procesů a poskytují uživatelům více možností, jak vytvářet komplexní simulace, které jsou spolehlivější díky jednoduchým a vizuálním pracovním postupům. Byly také přidány další možnosti exportu obsahu s exportérem FBX, což umožňuje nové způsoby komunikace a spolupráce s kolegy a zákazníky.

Kontaktujte nás ještě dnes a vydejte se na cestu s Visual Components 4.6!

Volejte Ing. Jiří Brožek
+420 777 654 223

nebo pište na email:
jiri.brozek@solicad.com

Autor: Viktor Černý
Email: viktor.cerny@solicad.com
Telefon: +420 790 323 909