Jste zde: SoliCAD.com Novinky Visual Components Novinky Nová verze Visual Components 4.3

Nová verze Visual Components 4.3

Vychází nová verze vizualizačného a simulačného softwaru Visual Components 4.3. Nová verze je prezentována heslem: Víc produktivity, víc konektivity, víc efektivity. Neváhejte a podívejte se na novinky, které přináší.

Visual Components 

- verze 4.3 přináší významná vylepšení a nové funkce poskytující uživateli vysokou efektivitu při práci s vizualizačním a simulačním programem Visual Components.

Jde například o editor sestav, který pomocí grafického rozhraní umožňuje definovat a řídit sestavy zpracovávaných produktů, nové funkce rozšiřují možnosti propojení simulace s PLC či s reálnými kontroléry robotů. Další nové prvky ještě více zrychlují a usnadňují práci s tímto výborným softwarem.

Instalační soubory verze 4.3 jsou k dispozici na webových stránkách Visual Components zde.

Stávající uživatelé Visual Components 4.1 a 4.2 budou pro přechod na verzi 4.3 potřebovat nový licenční klíč a platný maintenance contract.

Požádat o nový licenční klíč pro Visual Components verzi 4.3 je možné zde.

Grafický správce sestav

Definice a úpravy sestav produktů v zjednodušeném, logickém a názorném editoru s použitím uživateli oblíbeného režimu Process Modeling.

Virtual Commissioning – nové funkce

Propojením 3D simulačního modelu se skutečnou logickou řídicí jednotkou či různými druhy průmyslových kontrolérů simulujte a ověřte váš výrobní proces. K dispozici je nyní propojení s programy WinMOD a SIMIT podporující simulace v reálném čase. Komunikace je rychlá a vícečetná spojení v jednom okamžiku umožňují realizovat více projektů virtuálního zprovozňování současně.

Vyšší efektivita

Simulaci lze vytvořit a ovládat se snadno použitelnými nástroji „Process Modeling“. Simulace výrobních procesů jsou nyní ještě více autentické se zdokonalenou funkcionalitou zdrojů (lidští operátoři, vysokozdvižné vozíky, mobilní roboti atd.) a řadou dalších vylepšení.

Zjednodušená tvorba komponent

Převod 3D modelů na komponenty připravené pro simulaci usnadňují nové nástroje. Naimportovaná CAD data je možné rychle a snadno zpracovat.

Další vylepšení

Nová verze 4.3. přináší řadu dalších vylepšení, např. možnost zobrazení prostoru v kterém robot uchycuje díly, import a export programu robota ve formátu XML, jsou k dispozici často užívané fragmenty programů a mnoho dalšího.

Autor: Kamil Závacký
Email: kamil.zavacky@solicad.com
Telefon: +420 224 248 581