Jste zde: SoliCAD.com Novinky Visual Components Novinky Byla vydána nová verze Visual Components 4.5

Byla vydána nová verze Visual Components 4.5

Ať už jste obchodním inženýrem, vedoucím výrobních operací nebo výkonným ředitelem výrobního podniku nebo podniku systémové integrace, Visual Components 4.5 nabízí nové způsoby, jak zlepšit efektivitu plánování s přídavky k offline programování robotů a aktualizacím modelování procesů. To vám umožní lépe se rozhodovat, ať už řídíte výrobní operace nebo nabízíte řešení svým zákazníkům.

Práce s automatizačními projekty a robotickými aplikacemi je efektivnější díky nejnovější funkci KUKA Offline Programming (OLP). Nyní můžete své programy testovat a ověřovat rychleji připojením k řídicím systémům KUKA přímo prostřednictvím Visual Components. Řešení KUKA OLP je k dispozici uživatelům Visual Components Premium. Nové doplňky do Process Modeling vám mohou pomoci definovat složitější výrobní toky pomocí jednoduchého pracovního postupu. Můžete rychleji sestavit několik hypotetických scénářů a pomoci zúčastněným stranám vašeho projektu činit chytřejší plánovací rozhodnutí. Pro produkty Visual Components jsou k dispozici vylepšení modelování procesů.

Co je nového

Řešení KUKA OLP

Řešení KUKA Offline Programming (OLP) je vrcholem vydání Visual Components 4.5, které vám pomůže virtuálně uvést vaše projekty automatizace do provozu se zvýšenou přesností dob cyklů, drah robotů a kolizí. Nyní můžete roboty KUKA programovat v jazyce KUKA Robot Language (KRL) pomocí snadno použitelných nástrojů pro výuku robotů Visual Components a přenášet své projekty do KUKA Virtual Robot Controller, KUKA.OfficeLite a také do fyzického ovladače přímo prostřednictvím Visual Components. Své projekty KUKA můžete také importovat a exportovat přímo do řídicí jednotky z Visual Components. Řešení KUKA OLP je skvělým doplňkem k silnému a rostoucímu robotickému portfoliu vizuálních komponent. S touto novou funkcí můžete simulovat své plány, testovat své robotické programy společně s PLC a ověřovat je v jednom prostředí, aniž byste museli používat více nástrojů a řadu výzev, které s tím přicházejí. KUKA OLP šetří váš čas při následném zpracování programů robota a nesrovnalostech v tomto procesu, abyste nezapomněli na několik přenosů souborů tam a zpět v případě drobných změn programu. Zefektivňuje váš pracovní postup při programování a pomáhá vám lépe spolupracovat s vašimi kolegy a zákazníky.

Zde je důležité zmínit, že řešení KUKA OLP je dostupné pouze uživatelům Visual Components Premium.

KUKA OLP Solution 4.5

Aktualizace modelování procesů

Výrazně jsme vylepšili funkce modelování procesů, abychom vám pomohli navrhnout a řídit dynamičtější výrobní procesy. Nové funkce umožňují snadnou manipulaci s výrobními toky, aby se podobaly a simulovaly praktičtější případy použití. S novým modelováním procesů můžete mít:

Také jsme přidali několik nových procesních hlášení, která podporují tyto změny výrobního toku. Aktualizovali jsme také uživatelské rozhraní Process Flow Editor, abychom zajistili snadnou přizpůsobitelnost a přístup k těmto novým funkcím. Aktualizace Process Modeling jsou dostupné pro všechny produkty Visual Components.

Process Modeling Updates 4.5

Booleovské modelování

Visual Components 4.5 nyní obsahuje funkce Booleovského modelování, které vám pomohou navrhovat a upravovat data CAD pro vizualizaci a simulaci více aplikací, jako je řezání, obrábění, vrtání, děrování a další. S funkcemi booleovského modelování, jako je spojení, řezání a průnik, můžete měnit geometrie CAD přímo ve vizuálních komponentách a používat je v simulacích. Funkce booleovského modelování jsou dostupné v produktech Visual Components Professional a Premium.

Boolean Modeling 4.5

Webový prohlížeč pro uživatelská rozhraní HMI

Přidali jsme možnost vytvářet vlastní HMI ve 3D pracovním prostoru a pracovat s nimi ve VC Experience pomocí webového prohlížeče. Sdílejte své koncepty a plány efektivněji se svými partnery pomocí rozhraní HMI a zapojte je více do simulací pro investiční a provozní rozhodnutí.

Web Viewer 4.5

Vylepšení renderování

Udělali jsme určitá vylepšení materiálových shaderů, která zvýšila kvalitu renderů vytvářených Visual Components. Občas můžete stále potřebovat externí renderovací moduly, ale doufáme, že díky těmto vylepšením je bude méně potřeba používat.

Vylepšení kreslení

Do 2D výkresů byla přidána podpora bitmap, což znamená, že do výkresů můžete přidávat obrázky svých 3D rozvržení. Do výkresů můžete také přidat obrázky jako anotace. Tento bezplatný doplněk jsme také zveřejnili na fóru Visual Components, který vám umožňuje vybrat statické scény z 3D pracovního prostoru, které můžete přidat do výkresů jako obrázky. Tato funkce dodává vašim výkresům vytvořeným z Visual Components větší význam. Zlepší vaši komunikaci návrhů a zvýší kvalitu vašeho prodejního obsahu.

Vylepšení konektivity

Mezi vylepšení konektivity patří výměna 3D dat se servery OPC UA. Můžete tak sledovat údaje o umístění vašich výrobních aktiv a mít o nich větší přehled pro lepší využití. Některé z typických případů použití, ve kterých mohou tato vylepšení konektivity pomoci, jsou například sledování polohy vašich mobilních robotů, sledování docházkové vzdálenosti vašich pracovníků na dílně, směr setrvačnosti nástroje robota, atd.

Import CAD

Importéry CAD byly aktualizovány, aby podporovaly nejnovější verze Siemens NX, Solid Edge, Parasolid a Revit.

Název Verze
ACIS až do roku 2021
Autodesk FBX FBX ASCII: od 7100 do 7500. Binární: vše.
Unigraphics (Siemens PLM software NX) V11.0 až v18, NX až NX12.0 a řady NX1847 až NX2007
Parasolid až do v34
Solid Edge V19-20, ST-ST10, 2022
SolidWorks od roku 97 do roku 2022
JT až do verze 10.6
Revit 2015 až 2022

Vizual Components 4.5

Vše v jednom

Visual Components 4.5 je komplexní řešení se všemi funkcemi v jednom pro plánování a automatizaci výroby. Visual Components nabízí kompletní řadu funkcí, ať už potřebujete navrhovat rozvržení, definovat složité výrobní toky, simulovat a studovat, programovat roboty, vytvářet prodejní obsah nebo komunikovat své návrhy ve VR.

Jeden za všechny

Bez ohledu na vaši roli v oblasti výroby a systémové integrace je Visual Components 4.5 výkonným simulačním řešením, které je však přizpůsobitelné, protože umožňuje uživatelům všech úrovní dovedností virtuálně navrhovat, optimalizovat a ověřovat vaše plány ve virtuálním prostředí bez rizika.

Vylepšené virtuální uvedení do provozu

Nejnovější doplněk KUKA Offline Programming (OLP) dělá z Visual Components 4.5 výkonnější robotický a virtuální nástroj pro uvádění do provozu, který vám poskytuje větší přesnost, konektivitu a přenositelnost pro vaše robotické projekty.

Všestrannější a přizpůsobivější

Aktualizace Process Modeling, Boolean Modeling Operations a další vylepšení umožňují emulovat širokou škálu případů použití ve výrobě, díky čemuž jsou Visual Components 4.5 všestrannější a přizpůsobivější řešení.

Pokud se chcete seznámit s Visual Components 4.5 a jejími nejnovějšími funkcemi, kontaktujte nás ještě dnes!

Autor: Viktor Černý
Email: viktor.cerny@solicad.com
Telefon: +420 790 323 909