Jste zde: SoliCAD.com Novinky T-Flex Novinky Co nás čeká v T-FLEX CAD 14 - 1. část

Co nás čeká v T-FLEX CAD 14 - 1. část

Společnost TopSystems, výrobce programu T-Flex CAD, začala s testováním beta verze programu T-FLEX CAD 14. Je tedy na čase, podívat se na to, co nám tato nová verze nabídne.

Optimalizace výkonu systému

Při vytváření nové verze softwaru T-FLEX CAD 14 vývojáři „Top Systems“ věnovali zvláštní pozornost optimalizaci výkonu systému. V jádru systému byly provedeny zlepšení v subsystému zobrazování grafiky na monitoru a v základních matematických 3D transformacích. Výsledkem je výrazné zvýšení rychlosti přepočtu a regenerace modelů, stejně tak jako zrychlení řady operací, které pracují s fragmenty, poli a dalšími prvky, které vyžadují značné výpočtové zdroje. Závažnými změnami prošel formát souboru, díky čemuž došlo k snížení fyzické velikosti souboru (v některých modelech až 10x).

Výsledkem těchto snah je výrazné zvýšení rychlosti celého systému, které je patrné hlavně při vytváření velkých sestav. Práce v T-FLEX CAD 14 se díky tomu stala pohodlnější a umožňuje konstruktérovi soustředit se pouze na svůj úkol.

3D vizualizace

T-FLEX CAD 14 používá nový grafický engine, který zajistí vyšší produktivitu a kvalitu práce, včetně velkých trojrozměrných modelů.

Nový mechanizmus pro generování fotorealistických obrazů založených na technologii NVIDIA Optix je navržen tak, aby vytvářel vysoce kvalitní fotorealistické obrazy, včetně osvětlení a materiálových vlastností, jako je průhlednost, index lomu, povrchové vlastnosti, atd. Tato nová vlastnost umožňuje získat fotorealistické obrázky v reálném čase přímo z prostředí T-FLEX CAD 14 při editaci modelů.

S 3D vizualizací lze fotorealistický obraz získat nejen z trojrozměrného modelu, ale také z importovaných 3D obrázků.

Dále byla přidána možnost bump mappingu pro realističtější vizualizaci povrchových objektů.



Může být použit i v 3D okně při tvorbě textury prostředí, s vyjímkou textury pozadí.

Bump mapping umožňuje vytvořit virtualizovaný obraz objektů obklopujících 3D model odrážející se na povrchu modelu. To znamená, že uživatel má možnost vytvářet své virtuální modely prostředí. Pro uložení těchto textur se používá formát *.hdr.

Seznam částí:

1. část - Optimalizace systému a 3D vizualizace
2. část - Vedení potrubí, ventilace a elektriky
3. část - Správa materiálů a správa sestavy produktu
4. část - Práce s plechovými díly, práce se sestavami a správa rozkladu sestavy
5. část - Zlepšené příkazy pro 3D modelování a 2D výkresy
6. část - Databáze a revidované uživatelské rozhraní

Autor: Michał Plaza
Email: michal.plaza@solicad.com
Telefon: +48 32 440 19 18