Jste zde: SoliCAD.com Novinky Alibre Design Novinky Plán ukončení podpory staršího režimu zobrazení v Alibre

Plán ukončení podpory staršího režimu zobrazení v Alibre

Poznámka: Naprostá většina zákazníků nepoužívá starší režim zobrazení, takže se vás to pravděpodobně netýká. Ale pro jistotu to zkontrolujte.

Se spuštěním Alibre Design 2019.0 v roce 2019 jsme představili novou generaci grafického rozhraní. To nám umožňuje vytvářet mnoho zajímavých funkcí, které nebyly možné se starší grafickou technologií. Poskytuje také konzistentnější výkon, zejména u velkých sestav.

Aby bylo možné plně využít výhod nového rozhraní, byla zapotřebí přiměřeně aktuální grafická karta – něco vyrobeného v posledních několika letech, v závislosti na velikosti vašich modelů. Aby zákazníci a poskytovatelé doplňků měli čas na migraci, ponechali jsme staré rozhraní a nazvali jsme jej Starší režim zobrazení – v možnostech systému.

Podpora pro Starší režim zobrazení bude ukončena s příští hlavní verzí, v26, naplánovanou na konec roku 2022.

Co se děje?

Možnost systému nazvaná Použít starší režim zobrazení bude od verze 26 nedostupná.

Proč se to děje?

Podpora dvou zobrazovacích rozhraní zdvojnásobuje práci mnoha úkolů pro týmy vývoje a zajišťování kvality, což v podstatě plýtvá cennými vývojovými zdroji na podporu 20 let staré technologie pro hrstku uživatelů. Starší režim zobrazení byl vždy zamýšlen jako přechodný.

Když jsme poprvé spustili nové grafické rozhraní, vyskytly se některé problémy, které bylo možné vyřešit pouze pomocí staršího režimu zobrazení. Jinými slovy, existoval legitimní důvod, proč si ho chvíli nechat. Tyto problémy měly různou míru závažnosti. Nyní jsou jediné zbývající problémy triviální povahy a jsou to věci, které lidi zajímají jen velmi málo, pokud vůbec.

V duchu co nejrychlejšího postupu vpřed jsme se rozhodli, že další čas strávený aktualizací a podporou staršího režimu zobrazení již není v nejlepším zájmu vás ani nás.

Kdy se to stane?

Starší režim zobrazení bude ukončen s uvedením verze v26. Spuštění v26 je naplánováno na konec roku 2022. Jak se přiblížíme ke spuštění, bude uveden přesnější časový plán.

Jaký je důsledek této změny?

Všichni zákazníci používající v26 (při jejím spuštění) nebo novější verze musí používat nové grafické rozhraní, v25 nebo starší verze budou nadále podporovat starší režim zobrazení.

Pokud z jakéhokoli důvodu používáte starší režim zobrazení a plánujete migraci na v26, až bude k dispozici, možná budete muset zvážit upgrade hardwaru, pokud váš výkon není dostatečný.

Pokud používáte nějaké doplňky, které vyžadují použití staršího režimu zobrazení, a plánujete migraci na v26, měli byste upgradovat doplněk na verzi, která funguje na novém grafickém rozhraní.

Co bych měl dělat?

1. Zjistěte, zda používáte starší režim zobrazení.
Otevřete Alibre a přejděte na Nastavení systému > Zobrazit > Obecné. Pokud je zaškrtnuto políčko Použít starší zobrazení, pak jej používáte, a proto se vás toto oznámení týká. Pokud není zaškrtnuto, můžete to ignorovat.

2. Pokud používáte starší zobrazení, zkuste jej vypnout a pracovat na některých modelovacích úlohách.
Možná používáte starší zobrazení zbytečně. Vypněte jej zrušením zaškrtnutí možnosti a poté restartujte software. Otevřete některé modely, proveďte několik rychlých úkolů, jako je vytvoření výkresu, vytvoření náčrtu – a uvidíte, zda si všimnete rozdílu ve výkonu.

3. Pokud dojde ke snížení výkonu, zvažte možnosti upgradu hardwaru.
Nové grafické rozhraní je obecně náročnější na grafickou kartu než starší rozhraní. Jakékoli grafické karty určené pro CAD nebo pro hraní her vyrobené v posledních letech by však měly nadměrnou zátěž hravě překonat. Pokud je vaše grafická karta velmi stará, možná budete muset zvážit upgrade. Rozlišení vašeho monitoru a vaše měřítko ve Windows také určují zatížení grafické karty, takže pokud se snažíte provozovat 4K monitor na 100 % na velmi staré kartě, budete mít problémy a měli byste zvážit upgrade grafické karty.

4. Existují nějaké návrhy?
Pokud je to možné, zkuste se vyhnout použití integrované grafické karty. Chcete používat to, čemu se říká „samostatná grafická karta“, což je zcela samostatný kus hardwaru, který se používá pouze pro grafiku. Mnoho notebooků používá integrovanou grafiku, takže pokud nakupujete notebook, ujistěte se, že najdete ten, který má samostatnou grafickou kartu vyrobenou v posledních několika letech, která je určena pro práci s grafikou a/nebo hraní her. Nemusí to být super výkonná karta, pokud nemodelujete velmi velké sestavy.

Pokud používáte stolní počítač, může být mnohem jednodušší upgradovat pouze grafickou kartu. Najděte grafickou kartu navrženou pro CAD nebo grafický design nebo hraní her, která je v rámci vašeho rozpočtu, a poté zvažte, zda požadavky na napájení nové karty nepřekračují jmenovitý výkon vašeho zdroje. Moderní karty mohou spotřebovat více energie než starší karty a hodnoty napájecího zdroje jsou často přehlíženy.

Znamená to, že potřebuji novou grafickou kartu?

Asi ne. Nejprve zkontrolujte, zda nyní používáte starší režim zobrazení. Pokud ne, jste v pohodě a nemusíte nic dělat.

Pokud používáte starší režim zobrazení, vypněte jej. Mnoho lidí zapnulo starší režim zobrazení, aby řešili problémy, které nesouvisejí s výkonem. Například při exportu výkresů ve formátu PDF se dříve vyskytovala chyba, kterou by přechod na starší režim zobrazení odstranil. Tento a mnoho dalších problémů je již nějakou dobu opraveno, takže možná zbytečně používáte starší režim zobrazení.

Jediný důvod, proč možná budete muset upgradovat svou kartu, je, že vypnete starší režim zobrazení, a budete mít znatelné problémy s výkonem při interakci s 3D modelem, například při otáčení, posouvání a otáčení pohledu.

Autor: Viktor Černý
Email: viktor.cerny@solicad.com
Telefon: +420 790 323 909