Jste zde: SoliCAD.com Novinky T-Flex Novinky Konference uživatelů programu T-Flex CAD a SprutCAM

Konference uživatelů programu T-Flex CAD a SprutCAM

V závěru měsíce června 2012 se uskutečnila konference uživatelů programů T-Flex CAD a SprutCAM. Výhradním distributorem těchto profesionálních CAD/CAM aplikací pro Českou republiku a Slovensko je společnost SoliCAD, s.r.o. Do příjemného prostředí pražského Vyšehradu přijeli uživatelé z celé ČR.

V úvodu představil účastníkům konference aktivity společnosti SoliCAD, s.r.o. jednatel Mgr. Ing. Jiří Brožek. Distribuce, technická podpora CAD/CAM systémů a školení je jen jednou z oblastí, na kterou se SoliCAD, s.r.o. zaměřuje. SoliCAD, s.r.o. působí jako konstrukční kancelář a úspěšně vkročila na pole automatizace a vizualizace výrobních procesů (digitální továrny) a se společností Staubli do odvětví robotických pracovišť jako jejich integrátor.

V části věnované programu T-Flex CAD představil vedoucí technické podpory tohoto CAD systému Ing. Václav Tomáš a konstruktér Vladimír Lauko novinky a vylepšení verze T-Flex 12 oproti verzi T-Flex 11. Účastníci tak mohli v praxi vidět např. vylepšené grafické prostředí, díky novému jádru Parasolid zrychlení práce v programu T-Flex CAD nebo použití nových pracovních nástrojů. Uživatelé přispěli k zajímavým ukázkám z práce v T-Flex CADu i svými postřehy, zkušenostmi a dotazy, které mohou přispět i k vývoji a vylepšení funkcí samotného programu.

 

 

V tomto roce očekáváme vydání nové verze CAM systému SprutCAM. Bude to verze SprutCAM 8. Prezentace vedoucího technika programu SprutCAM Ing. Adama Guryči byla zaměřena na novinky, které uživatele čekají v připravované verzi. práce s novou verzí SprutCAMu bude jednodušší, rychlejší a přinese do obrábění nové postupy a technologie. Přispět k tomu mají např.možnost instalace 64 bitového systému, nové pracovní prostředí programu, kontrola kolizí, která zahrne komponenty stroje, nové nástroje pro soustružnicko-frézovací centra, synchronizace více kanálů, či možnost simulovat obrábění roboty. Dále se uživatelé SprutCAMu seznámili s možnostmi nástavby na 5ti osé plynulé obrábění ModuleWorks a její implementací do systému SprutCAM a aplikací MachineMaker, která umožňuje snadnou tvorbu schémat a grafiky strojů.

 

 

Konference byla okořeněná zábavnou soutěží s programem T-Flex CAD a jeho nástavbami na analýzy T-Flex Analysis (MKP studie) a T-Flex Dynamics (dynamické studie sestav). Cenou pro vítěze bylo polohovací zařízení 3D CONNEXION, které konstrukční kancelář SoliCAD, s.r.o distribuuje. Soutěž vyhrál jednoznačně pan Michal Plško ze společnosti HSE, spol. s r.o., z Humpolce, kde používají ve výrobě několik licencí programu SprutCAM.

 

 

Po skončení odborné části konference byla pro účasníky připravena party s grilováním na zahradě s krásným výhledem na panorama Prahy a Pražský hrad. Slunečné počasí, skvěle ugrilované maso i další dobroty přispěly k dobré náladě a neformálnímu pokračovaní debat o T-Flex CADu a SprutCAMu i navázání nových obchodních kontaktů.

 

Fotogalerie z pořádané akce

 

Autor článku: Mgr. Michal Kurcik, obchodní manažer
e-mail: michal.kurcik@solicad.com
tel.: +420 773 879 687

Autor: Michał Plaza
Email: michal.plaza@solicad.com
Telefon: +48 32 440 19 18