Jste zde: SoliCAD.com Novinky Alibre Design Novinky FAQ k ukončení původního licenčního serveru Alibre Design

FAQ k ukončení původního licenčního serveru Alibre Design

Nejčastější dotazy ohledně ukončení původního licenčního serveru Alibre - FAQ

Důležitá data - 26. 06. 2018 !!!

Co se stane - 26. 06. 2018 ?

Alibre, LLC ukončí starý licenční server Alibre pro všechny licence produktů Alibre, které byly vydány před březnem 2014

Pokud chcete zjistit, jakou verzi používáte, přejděte do okna Domů → Nápověda → O aplikaci a uvidíte řádek podobný tomuto: PRODUCTVERSION 14,0,0,14056. To Vám řekne, kterou verzi používáte.

Obecné informace

Co se děje?

Alibre, LLC ukončuje licenční mechanizmus používaní pro původní Alibre produkty. Tato změna ovlivní produkty Geomagic Design 15.x a Alibre Design 2012 (14.x) a starší produkty. Tato změna proběhne 26.06.2018.

Již nepoužívám starou verzi Alibre Designu. Mám novější verzi. Proč to vidím?

Pouze zákazníci Geomagic Design 15.x a Alibre design 14.x nebo starší budou touhle změnou ovlivněni. V některých případech je možné, že jste v našem systému zdvojen a ve skutečnosti již používáte pozdější produkt, který není změnou ovlivněn. Pokud tomu tak je, omlouváme se za zmatenost a tuto zprávu můžete ignorovat.

Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete další upřesnění, obráťte se na nás na email: obchod@solicad.com

Pokud chcete zjistit, jakou verzi používáte, přejděte do okna Domů → Nápověda → O aplikaci a uvidíte řádek podobný tomuto: PRODUCTVERSION 14,0,0,14056. To Vám řekne, kterou verzi používáte.

Proč to Alibre dělá?

Původní licenční systém je v provozu téměř 20 let. Nebyl určen k tomu, aby fungoval tak dlouho, a jako u každého softwaru, byla dosažena jeho životnost. Používá zastaralou technologii a vyžaduje údržbu nákladnou jak na čas, tak na zdroje, aby mohl pokračovat v provozu. Chceme si být jisti, že využíváme všechny naše zdroje na vytváření nových, zajímavých funkcí a opravu chyb.

Jak to ovlivní mě? Mohu i nadále používat software, který mám dnes?

Ukončení původního licenčního serveru bude mít vliv na uživatele Geomagic Design 15.x a Alibre 14x nebo dřívějších verzí následujícím způsobem:

Co doporučuje Alibre abych udělal?

To záleží na Vaší situaci. Pokud si myslíte, že je nepřavděpodobné, že budete muset upgradovat svůj hardware nebo měnit počítač a aktuální verze u Vás běží, pak můžete zůstat na verzi, kterou máte nyní.
Nejlepším způsobem, jak zajistit další používání a získat přístup k novým funkcím a poskočit o několik let napřed, je obnovit předplatné upgradů a získat nejnovější verzi, která využívá nový mechanismus licencování. Chcete-li to provést, můžete se obrátit na adresu obchod@solicad.com, nebo zavolat na +420 224 248 581.

Mám produkt, který Alibre již nemá v nabídce. Co se mi stane?

V současné době Alibre nabízí Alibre Design Professional a Alibre Design Expert.

Pokud máte produkt, který již není v nabídce Alibre, jako například Personal nebo Basic Edition, obdržíte upgrade na produkt nejblíže k Vašemu. Například, pokud používáte v současné době Alibre Design Personal Edition, zakoupite předplatné upgradů a získate ZDARMA upgrade na Alibre Design Professional.

Možnost získat ZDARMA upgrade je časově omezená do ukončení provozu licenčného servru (26.06.2018), nebo pokud Alibre uvolní podobný produkt jako je ten Váš před datem ukončení původního licenčního serveru. Proto dlouho neuvažujte, pokud chcete využít tuto výhodnou nabídku.

Co je dobré vědět před upgradem?

Mějte prosím na paměti, že Alibre Design 2017.x v současné době podporuje následující operační systémy:

Pokud používáte 32 bitový operační systém nebo máte verzi systému Windows před operačním systémem Windows 7, nebudete moci upgradovat.

Rozhodl jsme obnovit předplatné upgradů. Budu penalizován za přerušení předplatného?

Ne.

Obvykle byl účtován poplatek za přerušení předplatného. Nicméně, chceme zajistit, aby každý kdo chce přejít na Alibre Design tak mohl učinit. Z toho důvodu NEBUDE poplatek za přerušení předplatného účtován až do data ukončení činnosti licenčního serveru Alibre (26.06.2018).

Jak můžu obnovit předplatné?

Kontaktujte nás na e-mailu obchod@solicad.com nebo telefonicky na +420 224 248 581.

Mám dotazy. Na koho se můžu obrátit?

Kontaktujte nás na e-mailu obchod@solicad.com nebo telefonicky na +420 224 248 581.

Autor: Kamil Závacký
Email: kamil.zavacky@solicad.com
Telefon: +420 224 248 581