Jste zde: SoliCAD.com Novinky Alibre Design Novinky Alibre Design 2013 a podporované OS Windows

Alibre Design 2013 a podporované OS Windows

Výrobce CAD programu Alibre Design připravuje verzi 2013, která bude zanedlouho uvolněná z BETA verze do plné komerční verze, přesto verze Alibre Design 2013 nebude oficiálně podporována pro operační systém Windows XP.

Důvodem pro plánované vyřazení verze 2013 ze systémů podporovaných operačních systémů je rapidní nárůst operačních systémů Windows 7 a 8. Výrobci hardware (grafické karty, základní desky) soustředí své vývojové kapacity pro operační systémy pro nové operační systémy Windows. Proto výrobce programu připravil odpovědi na technické dotazy týkající se OS Windows XP a verze Alibre Design 2013.

Kdy bude uvolněna verze Alibre Design 2013?

Výrobce programu dokončuje testování BETA verze Alibre Design 2013. Přesný termín uvolnění zatím nebyl stanoven.

Bude možné Alibre Design 2013 provozovat na Windows XP?

Během testování BETA verze Alibre Design 2013 na zákaznických počítačích a systému XP se doposud neobjevily kritická místa chování programu. Uživatel může nainstalovat a rozběhnout Alibre Design 2013 na Windows XP, přesto tento systém nebude oficiálně podporován, z důvodů doposud neidentifikovatelného chování programu na systému Windows XP.

Co znamená „Oficiálně podporovaný systém“?

Oficiálně podporovaný systém pro Alibre znamená plně otestovaný a certifikovaný operační systém pro spuštění programu. Alibre 2013 je otestováno pro různé softwarové a hardwarové konfigurace operačních systémů Windows. Pro zákazníky to znamená, že budou odstaněna nestandartní chování programu po „Oficiálně podporované systémy“.

Tento typ podpory programu Alibre Design 2013 se nebude vztahovat pro OS Windows XP.

Jaký typ podpory může očekávat uživatel Alibre Design 2013 na Windows XP?

Alibre bude nadále podporovat zákazníky na Windows XP s dotazy na použití programu, konstrukční metodiku, přesto se tato podpora nebude vztahovat k systémovým chybám Windows XP.

Alibre nebude optimalizovat verzi 2013 na Windows XP z hlediska optimalizace grafického zobrazení, nastavení ovladačů, instalací, řešení konfliktů hardware a software, případně další chyby v chování programu, které se mohou objevit v OS Windows XP. Výrobce programu tyto chyby nebude optimalizovat a odstraňovat pro Windows XP.

Vlastním licenci Alibre Design 2012 nebo nižší – je oficiálně podporován na OS Windows XP?

ANO.

Které operační systémy jsou oficiálně podporovány pro Alibre Design 2013?

Windows Vista, Windows 7 a Windows 8.

Autor: Ing. Petr Motyčka
Email: petr.motycka@solicad.com
Telefon: +420 790 323 909